0 Kč

Bronz

Evropská norma Popis Jiná označení
CW452K CuSn6 Slitina mědi tvářená pro všeobecné účely. Pro desky, plechy, pásy, kotouče, tyče a dráty, profily a ploché tyče a trubky bezešvé kruhové pro všeobecné použití, na pásy pro pružiny a konektory. Velmi dobře odolává atmosferické korozi v průmyslové i přímořské oblasti, pomalu proudící vodní páře do 250°C, částečně odolává mořské vodě a vlhkému SO2. Neodolává vlhkým parám HNO3 a H2S, oxidujícím kyselinám (HNO3, H2SO4), amonným solím a kyanidům. Tvařitelnost za tepla dobrá, za studena výborná. Svařitelnost výborná jen při elektrickém odporovém svařování na tupo, dobrá svařitelnost ostatními odporovými způsoby a elektricky obloukově v ochranné atmosféře, podmíněná svařitelnost plamenem (tavidlo) a obalenou elektrodou (předehřev). Pájitelnost velmi dobrá měkkými i tvrdými pájkami. Materiál je vhodný na: součásti pro strojírenství (pružiny, svorníky, kluzná ložiska, manometry), elektrotechniku (konektory, pojistky, vypínače), papírenský a textilní průmysl.  
CW453K CuSn8 Slitina mědi tvářená pro všeobecné účely. Výborně odolává městské, průmyslové, důlní a mořské atmosféře, pitné, mořské a kondensační vodě, benzínu, freonu, olejům, naftě, vlhkému SO2, neodolává vlhkému čpavku, amonným sloučeninám, HNO3, H2SO4, H2S, H2O2, solím Ag a Hg a alkalickým kyanidům. Tvařitelnost za tepla - dobrá, za studena velmi dobrá. Svařitelnost uspokojivá až výborná (dle použitého technologického postupu) a pájitelnost velmi dobrá měkkými i tvrdými pájkami. Použití na součásti ve strojírenství (pružiny, svorníky, trubky, kluzná ložiska, spojky, membrány), elektrotechnice (konektory, pojistky, vypínače), stavebnictví (úložné desky mostů), chemickém a textilním průmyslu, jako přídavný materiál pro svařování. Materiál je vhodný pro: desky, plechy, pásy, kotouče, tyče, bezešvé kruhové trubky, dráty pro všeobecné použití, pásy pro žárové pocínování, výrobu pružin a konektorů, dráty na výrobu pružin a spojovacích součástí, profily.  
CC493K CuSn7Zn4Pb7 Slitina mědi na ingoty a odlitky. Materiál s velmi dobrou odolností vůči atmosférické korozi, mořské vodě, topným a strojním olejům, benzínu, zemnímu plynu. Neodolává vlhkému amoniaku, amonným solím, chloridům a sulfátům železa, minerálním kyselinám, peroxidu vodíku, sirovodíku, alkalickým hydroxidům a kyanidům. Velmi dobrá slévatelnost a zabíhavost. Svařování se nedoporučuje. Pájitelnost výborná měkkými pájkami, při tvrdém pájení a následném ochlazování je nutno zabránit deformaci spoje. Všeobecně se používá na kluzná ložiska a vodící pouzdra. Rg7
CC483K CuSn12 Slitina Cu-Sn na ingoty a odlitky. Materiál s velmi dobrou odolností vůči atmosférické korozi, suchému i vlhkému SO2, různým druhům vody, včetně mořské, benzínu, freonu, propanu, topným olejům, zemnímu plynu. Neodolává vlhkému amoniaku, amonným solím, HNO3, HCl, HF, H2SO4, H2S, alkalickým hydroxidům a kyanidům. Velmi dobrá slévatelnost a zabíhavost. Svařitelnost dobrá při obloukovém svařování v ochranné atmosféře a s předehřevem do 250°C (přídavný materiál je fosforový bronz). Pájitelnost dobrá tvrdými i měkkými pájkami. Pro součásti strojů namáhané třením při malých rychlostech (do 5 m.s-1) nebo značně dynamicky zatížené při teplotách do 150°C. Na věnce ozubených kol, oběžná a rozváděcí kola a sedla ventilů čerpadel, ložisková pouzdra, pánve.  
CW307G CuAl10Ni5Fe4 Hliníkový bronz CuAl10Ni5Fe4 patří mezi slitiny mědi s vysokou pevností. Velmi dobrá odolnost proti korozi a vysoká odolnost proti opotřebení. Odolává kyselinám i louhům. Velmi dobrá tvářitelnost za tepla. Použití na součásti odolné vůči korozi, opotřebení a oxidací, vhodné pro vysoce namáhané součásti, pouzdra, ložiska, matice, armatury a převody.  
CW106C CuCr1Zr Středně pevná slitina mědi s velmi vysokou elektrickou vodivostí a tepelnou vodivostí. Vysoká teplota tání, dlouhá životnost. Použití na elektrody pro odporové svařování. CuCrZr, 2.1293, DIN 17666, C18150, UNS, C 102, BS 2872, 2874

Rychlá expedicenabízíme: DPD, PPL, TopTrans a Zásilkovna

Expedice i na Slovensko 

Zákaznická podpora prodejem nekončí

Služby na přání od A do Z

Zákaznická podpora

V pracovních dnech od 7:00 do 15:00

  +420 737 617 380   obchod@ehutni.cz© 2024, MANEMA s.r.o.