0 Kč

Hliník / slitiny hliníku

Evropská norma Popis Jiná označení
AW-1050 Al99,5 Hliník tvářený pro všeobecné účely. Pro polotovary: plechy, pásy, desky tvářené za tepla i studena, tenké plechy, tyče (kruhové, ploché, čtvercové, 6hranné) a trubky tažené za studena, lisované tyče, trubky a profily, tažené dráty, technické fólie. Obrobitelnost ucházející, vhodný k eloxování, vhodný ke svařování.  
AW-2007 AlCu4PbMg Slitina hliníku tvářená, pro všeobecné účely. Pro tyče (kruhové, ploché, čtvercové, 6hranné), trubky lisované komorovou matricí, bezešvé a tažené za studena, profily. Konstrukční materiál na mechanicky značně namáhané součásti, zejména v dopravě. Vysoká pevnost docílená tepelným zpracováním. Špatná odolnost proti atmosférické korozi. Obrobitelnost velmi dobrá. Slitina nevhodná pro svařování a k eloxování. Nevhodná pro použití v potravinářství. AlCuMgPb
AW-2030 AlCu4PbMg Slitina hliníku tvářená, pro všeobecné účely. Konstrukční materiál na mechanicky značně namáhané součásti, zejména v dopravě. Vysoká pevnost docílená tepelným zpracováním. Špatná odolnost proti atmosférické korozi. Obrobitelnost velmi dobrá. Slitina nevhodná pro svařování a k eloxování. Nevhodná pro použití v potravinářství.  
AW-2011 AlCu6BiPb Slitina hliníku tvářená, pro všeobecné účely. Konstrukční materiál na mechanicky značně namáhané součásti, zejména v dopravě. Vysoká pevnost docílená tepelným zpracováním. Špatná odolnost proti atmosférické korozi. Obrobitelnost velmi dobrá. Slitina nevhodná pro svařování a k eloxování. Nevhodná pro použití v potravinářství.  
AW-2017 AlCu4MgSi Slitina hliníku tvářená, pro všeobecné účely. Špatná odolnost vůči korozi (nutná povrchová úprava). Slitina není vhodná ke svařování. Nevhodná k eloxování.. Na více namáhané součásti dopravních prostředků. Nevhodná pro potravinářství.  
AW-2024 AlCu4Mg1 Slitina hliníku se zvýšenou pevností. Použítí na středně a silně namáhané konstrukce a součásti v leteckém průmyslu, strojírenství a stevebnictví.  
AW-5005 AlMg1 Slitina hliníku tvářená pro všeobecné účely, zvláště vhodná k eloxování.  
AW-5083 AlMg4,5Mn0,7 Slitina hliníku tvářená, pro všeobecné účely. Velmi dobrá odolnost vůči korozi, odolává slabě alkalickým roztokům a mořské vodě. Vhodná ke svařování, vhodnost k eloxování střední. Na svařované konstrukce, skladovací nádrže, tlakové nádoby, námořní plavidla. AlMg4,5Mn
AW-5754 AlMg3 Slitina hliníku tvářená, pro všeobecné účely. Na konstrukce, které mají odolávat korozi a být dobře leštitelné (vozidla, plavidla, zařízení v potravinářském a chemickém průmyslu, vnější a vnitřní architektura). Slitina vhodná ke svařování. Odolnost proti korozi vysoká, zvláště proti mořské vodě. Vhodná k eloxování, dobře obrobitelná.  
AW-6082 AlSi1MgMn Konstrukční a dekorační materiál na středně namáhané konstrukce, od nichž se požaduje chemická stálost, dobrá tvárnost, leštitelnost i odolnost proti korozi. Zpevňování tvářením za studena nebo tepelným zpracováním. Velmi dobrá tvařitelnost za teplot 450 - 500°C. Použití: součásti se střední pevností, výrobky tvarově složité, tenkostěnné, duté, nýtované konstrukce. Použití na letadla a vozidla, pro jemnou mechaniku, pro mlékárenský a jiný potravinářský průmysl, ve stavební architektuře (rámy, skříně železničních vagónů, nádrže, stavební přepážky, potrubí, šrouby, ojnice, rotory, součásti zemědělských, textilních a zpracovatelských strojů, nosné konstrukce) AlMgSi1
AW-6063 AlMg0,7Si Slitina hliníku tvářená, pro všeobecné účely. Pro polotovary: tyče kruhové, ploché, čtvercové, 6hranné, trubky bezešvé a lisované, lisované a protlačované profily. Dobrá tvárnost, leštitelnost a odolnost proti korozi a schopnost elektrolytické oxidace. Na středně namáhané konstrukce letadel a vozidel a součástí pro jemnou mechaniku a optiku. Vhodná ke svařování.  
AW-6060 AlMgSi0,5 Slitina hliníku tvářená, pro všeobecné účely. Pro polotovary: tyče kruhové, ploché, čtvercové, 6hranné, trubky bezešvé a lisované, lisované a protlačované profily. Dobrá tvárnost, leštitelnost a odolnost proti korozi. Na středně namáhané konstrukce letadel a vozidel a součástí pro jemnou mechaniku a optiku. Vhodná ke svařování, eloxování.  
AW-7075 AlZn5,5MgCu1,5 Pevnostní slitina hliníku označována jako letecký dural. Obtížná svařitelnost a menší odolnost proti korozi. Použití ve strojírenství, zbrojní průmysl, vysoce namáhané konstrukce, strojní součásti. AlZn5,5MgCu

Rychlá expedicenabízíme: DPD, PPL, TopTrans a Zásilkovna

Expedice i na Slovensko 

Zákaznická podpora prodejem nekončí

Služby na přání od A do Z

Zákaznická podpora

V pracovních dnech od 7:00 do 15:00

  +420 737 617 380   obchod@ehutni.cz© 2024, MANEMA s.r.o.