0 Kč

Slitina s označením AW-7075, též letecký dural je vysokopevnostní hliníková slitina, která je známá svou vynikající pevností a odolností.

  1. Vysoká pevnost: AW-7075 je jednou z nejpevnějších hliníkových slitin komerčně dostupných. Má vysokou mez pevnosti a tahovou pevnost, což z ní činí ideální volbu pro aplikace vyžadující odolnost proti namáhání.

  2. Odolnost proti únavě: Tato slitina je také dobře známá svou odolností proti únavě. To znamená, že je schopna odolávat cyklickému namáhání a opakovaným zatížením bez ztráty pevnosti a integrity materiálu.

  3. Nízká hustota: Přestože má AW-7075 vysokou pevnost, je stále relativně lehká díky nízké hustotě hliníku. To je výhodné pro aplikace, které vyžadují snížení hmotnosti, jako jsou letadla, vesmírná technika a sportovní vybavení.

  4. Dobrá korozní odolnost: AW-7075 má také dobrou korozní odolnost, což je důležité pro aplikace, které jsou vystaveny agresivním prostředím. Nicméně, je důležité si uvědomit, že tato slitina je citlivá na určité chemické prostředí, zejména alkalické roztoky a určité druhy kyselin.

  5. Dobrá zpracovatelnost: AW-7075 lze dobře zpracovávat různými technikami, včetně lití, tváření, obrábění a svařování. To umožňuje výrobcům vytvářet složité tvary a konstrukce s vysokou přesností.

 

Slitina AW-7075 se běžně používá v leteckém průmyslu, automobilovém průmyslu, výrobních strojích a jiných aplikacích, které vyžadují vysokou pevnost, nízkou hmotnost a odolnost proti únavě. Je důležité správně zvolit zpracování, povrchovou úpravu a zohlednit její citlivost na korozivní prostředí při použití této slitiny.

Rychlá expedicenabízíme: DPD, PPL, TopTrans a Zásilkovna

Expedice i na Slovensko 

Zákaznická podpora prodejem nekončí

Služby na přání od A do Z

Zákaznická podpora

V pracovních dnech od 7:00 do 15:00

  +420 737 617 380   obchod@ehutni.cz© 2024, MANEMA s.r.o.