0 Kč

Ocel

Označení Popis Jiná označení
C45 Konstrukční ocel nelegovaná k zušlechťování, povrchovému kalení a pro velké výkovky. Svařitelnost obtížná.
Vhodná na hřídele strojů, větší ozubená kola, šneky, ozubené věnce, rotory šroubových kompresorů, ojnice, pístnice, vřetena, plunžry lisů, písty kompresorů, čepy, šrouby, stavěcí rouby, dopravní válečky, vodící čepy, lamely spojek, kladičky, lůžka, páky, zarážky, kolíky, různé spojovací součásti, posouvací vidlice, držáky, unášeče satelitů, vahadla, západky, kované svorníky tlakových nádob, upínací a stavebnicové části nástrojů, vrtací tyče, frézovací trny aj.
C60E4, 12 050
S235JR Neušlechtilá konstrukční ocel běžné jakosti vhodná ke svařování.
Součásti konstrukcí a strojů menších tlouštěk, i tavně svařované, namáhané staticky i mírně dynamicky.
Fe360B, 11 373
S355J2 Ocel běžná nelegovaná konstrukční jemnozrnná jakostní, vhodná ke svařování.
Mostní a jiné svařované konstrukce, ohýbané profily, svařované konstrukce z dutých profilů a součásti strojů, automobilů, motocyklů a jízdních kol. Součásti tepelných energetických zařízení a součásti tlakových nádob vyrobených z tyčí aj.
11 523, St 52-3 U,
Fe 510, 1.0577
11 500 Neušlechtilá konstrukční ocel, obvyklé jakosti s vyšším obsahem uhlíku. Svařitelnost obtížná.
Částečně lisovatelná ocel vhodná na strojní součásti namáhané staticky i dynamicky, u nichž se nevyžaduje svařitelnost, hřídele, ozubená kola, strojní součásti soustružené, čepy, kolíky, držáky, podložky, kryty, víka, příruby, pouzdra, kroužky, objímky, základové desky, vodítka, upínací desky, příložky, šrouby, matice, montážní páky, třmeny, kladky, bubny, hrdla, přípojky apod. Kovové součásti tepelných energetických zařízení. Méně namáhaná nekalená ozubená kola.
E 295, St 50-2
Fe 490
BSt500S Ocel pro výztuž do betonu. Na žebírkové tyče.
Vhodná pro svařování, dobře tvářitelná a vhodná k ohýbání.
1.0438, B500N
10 216 Ocel pro výztuž betonových konstrukcí. Svařitelnost dobrá.  
DC01 Ocel nelegovaná, jakostní, vhodná k tváření (válcování) za studena, k středně hlubokému tažení, lakování, pokovování v tavenině, potisku a smaltování (jen u neuklidněné oceli).
Svařitelnost zaručená v závislosti na rozměrech polotovaru.
St 2, St 12,
1.0330, 11 321
11 109 Ocel automatová, velmi dobře obrobitelná a drsnost ploch po obrobení je dobrá.
Výrobky válcované za tepla se používají pouze k tažení za studena nebo ve šroubárnách k výrobě spojovacích součástí.
11SMn30
11 343 Neušlechtilá konstrukční ocel. Vhodná na součásti konstrukcí a strojů menších tlouštěk, tavně svařované namáhané staticky, popř. i mírně dynamicky. Drobné lisované výrobky jako přezky, stavební a nábytkové kování, přídržky, pravítka, žaluzie apod. Různé tvářené a svařované součásti, vložky, třmeny, rozpěrky, závlačky, oka, páky, rukojeti, čepy, svorníky, držáky apod. Trubky pro všeobecné účely. Vhodná ke svařování.  
11 600 Neušlechtilá konstrukční ocel obvyklé jakosti s vyšším obsahem uhlíku.
Vhodná na strojní součásti namáhané staticky i dynamicky, u nichž se nevyžaduje svařitelnost. Součásti vystavené velkému měrnému tlaku. Hřídele, osy, ozubená kola, řetězová kola, páky, čepy, pístnice, kolíky, podpěry, držátka, objímky, šrouby a matice, klíny, pera, kluzné kameny, ozubené hřebeny, kladky, spojky, segmenty a vložky axiálních ložisek, distanční kroužky, různé upínací elementy, tělesa fréz apod. Pásy a pruhy ke tvarování ohybem.
E 335, St 60-2,
Fe 590
13 240 Použivá se k zušlechťování, pro velké výkovky. Ocel je dobře tvařitelná a dobře obrobitelná. Je náchylná na popouštěcí křehkost. Optimální průměr pro zušlechtění je 50 mm. Používá se na středně namáhané strojní součásti, svařitelnost obtížná.  

Rychlá expedicenabízíme: DPD, PPL, TopTrans a Zásilkovna

Expedice i na Slovensko 

Zákaznická podpora prodejem nekončí

Služby na přání od A do Z

Zákaznická podpora

V pracovních dnech od 7:00 do 15:00

  +420 737 617 380   obchod@ehutni.cz© 2024, MANEMA s.r.o.